REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
firma
Pokaż firmę
Środki transportu żywności - Barson
Jasin, Sadowa 8
Podwarszawski Sulejówek bez korków: kolejarze otworzyli nową drogę pod torami [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Podwarszawski Sulejówek bez korków: kolejarze otworzyli nową drogę pod torami [ZDJĘCIA]
Polskie Linie Kolejowe zbudowały drugi tunel pod torami w Sulejówku, aby poprawić bezpieczeństwo. Nowy obiekt znajduje się na ul. Przejazd/Krasińskiego i zastąpił przejazd kolejowo-drogowy. Dzięki temu kierowcy nie muszą już czekać przed zamkniętymi rogatkami, a pociągi mogą bezpiecznie kursować z Warszawy do Terespola. Inwestycja kosztowała około 100 milionów złotych i została sfinansowana z Krajowego Planu Odbudowy (KPO).
Tu powstaje pierwsza elektrownia jądrowa w Polsce [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Tu powstaje pierwsza elektrownia jądrowa w Polsce [FILMY]
Pierwsza polska elektrownia jądrowa „Lubiatowo-Kopalino” o mocy 3750 MWe powstaje w gminie Choczewo, w województwie pomorskim. Projekt posiada już m.in. decyzję środowiskową i lokalizacyjną. Od 2023 roku w lokalizacji trwają prace terenowe związane z badaniami geologicznymi. Równolegle inwestor kontynuuje działania związane z pozyskiwaniem kolejnych pozwoleń administracyjnych, w tym zezwolenia od Państwowej Agencji Atomistyki i pozwolenia na budowę.
W Otwocku pod Warszawą powstaje Centrum Naukowo-Dydaktyczne i Ćwiczeń Kadawerowych w SPSK [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
W Otwocku pod Warszawą powstaje Centrum Naukowo-Dydaktyczne i Ćwiczeń Kadawerowych w SPSK [FILM]
W Otwocku pod Warszawą powstaje Centrum Naukowo-Dydaktycznego i Ćwiczeń Kadawerowych w SPSK im. prof. A. Grucy CMKP. Tradycja budowlana nakazuje uroczyste obchody poszczególnych etapów budowy. Aby stało się zadość tej tradycji 14 czerwca 2024 r. miała miejsce uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego i kapsuły czasu mających na celu upamiętnienie budowy.
Podpisano umowę na realizację kolejnego odcinka S11 w Wielkopolsceartykuł
Pokaż artykuł
Podpisano umowę na realizację kolejnego odcinka S11 w Wielkopolsce
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisała umowę na projekt i budowę kolejnego fragmentu drogi ekspresowej S11 w woj. wielkopolskim. Ponad 12-kilometrowy odcinek Przygodzice - Ostrzeszów Północ zrealizuje firma Mirbud za kwotę 549 441 000 zł. Kierowcy z nowej trasy skorzystają w II połowie 2029 r.
PKP Energetyka uruchomiła nową kolejową stację paliw w Bydgoszczyartykuł
Pokaż artykuł
PKP Energetyka uruchomiła nową kolejową stację paliw w Bydgoszczy
PKP Energetyka uruchomiła nową, 19. kolejową stację paliw w Bydgoszczy. Tym samym powiększyła zasięg dostępności paliw dla przewoźników kolejowych o województwo kujawsko-pomorskie. Spółka pracuje również nad rozwojem swojej oferty w kierunku dystrybucji wodoru.
Zwalniający się pracownicy Poczty Polskiej zostaną franczyzobiorcami sklepów Żabka?artykuł
Pokaż artykuł
Zwalniający się pracownicy Poczty Polskiej zostaną franczyzobiorcami sklepów Żabka?
Część pracowników, którzy zrezygnują z pracy w Poczcie Polskiej w ramach programu dobrowolnych odejść, będzie mogło zostać franczyzobiorcami sklepów sieci Żabka. W związku z dużą, planowaną redukcją zatrudnienia, Poczta Polska porozumiała się w tej sprawie z siecią Żabka – poinformował TOK FM.
Powstanie kolejny odcinek drogi ekspresowej S11 w Wielkopolsceartykuł
Pokaż artykuł
Powstanie kolejny odcinek drogi ekspresowej S11 w Wielkopolsce
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zawarła umowę na projekt i budowę drogi ekspresowej S11 Ostrzeszów Północ - Kępno Północ o długości 17,5 km. Kontrakt o wartości 588,2 mln zł zrealizuje Budimex. Udostępnienie trasy do ruchu zaplanowano na I połowę 2029 r.
Wielkopolska: Bliżej budowy odcinka drogi ekspresowej S11 Przygodzice - Ostrzeszówartykuł
Pokaż artykuł
Wielkopolska: Bliżej budowy odcinka drogi ekspresowej S11 Przygodzice - Ostrzeszów
Do Wojewody Wielkopolskiej Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad złożyła wniosek o pozwolenie na budowę ponad 12-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S11 Przygodzice - Ostrzeszów. Tym samym zakończył się etap opracowania dokumentacji projektowej. Uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) pozwoli na przekazanie wykonawcy placu budowy i rozpoczęcie robót w terenie.
Rusza rewitalizacja parku Staromiejskiego w Łodzi [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Rusza rewitalizacja parku Staromiejskiego w Łodzi [WIZUALIZACJE]
Rusza kolejna inwestycja w Łodzi. 15 września rozpocznie się przygotowywana od dawna przebudowa parku Staromiejskiego. Jego metamorfozę przeprowadzi firma Park-M Poland Sp. z o.o., która wygrała przetarg na wykonanie tego zadania. Inwestycja ta będzie kosztowała 33 mln 870 tys. złotych.
Przetarg na dokumentację połączenia węzłów Łódź Południe i Kozeninartykuł
Pokaż artykuł
Przetarg na dokumentację połączenia węzłów Łódź Południe i Kozenin
27 stycznia br. Minister Infrastruktury podpisał Program Inwestycji dla przedłużenia drogi ekspresowej od węzła Łódź Południe (A1/S8) do przyszłego węzła Kozenin (S12/S74). 2 marca Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) skierowała do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej ogłoszenie o przetargu na dokumentację przygotowawczą tej trasy.
Rewitalizacja Parku Staromiejskiego w Łodzi dobiega końca [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Rewitalizacja Parku Staromiejskiego w Łodzi dobiega końca [FILM]
Dobiega końca rewitalizacja jednego z najczęściej odwiedzanych łódzkich parków. Park Staromiejski zyska zupełnie nowe oblicze. Stare alejki, fontanny i rzeźby zostaną wyremontowane, a to dopiero początek zmian.
Kolejna ulica na Pradze-Północ zostanie przebudowanaartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna ulica na Pradze-Północ zostanie przebudowana
Pora na przebudowę ulicy Środkowej na Pradze-Północ. Termin składania ofert w ogłoszonym dziś przetargu mija 10 kwietnia. Na realizację zadania wybrany wykonawca będzie miał 12 miesięcy.
Przebudowa Warszawskiego Węzła Kolejowego ze wsparciem unijnymartykuł
Pokaż artykuł
Przebudowa Warszawskiego Węzła Kolejowego ze wsparciem unijnym
14 grudnia 2022 r. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały z Centrum Unijnych Projektów Transportowych umowę o dofinansowanie dla projektu "Prace na linii średnicowej w Warszawie na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia, etap I".
[Dolny Śląsk] KGHM zainwestuje 240 mln zł w Legnicyartykuł
Pokaż artykuł
[Dolny Śląsk] KGHM zainwestuje 240 mln zł w Legnicy
KGHM Polska Miedź SA po zakończeniu wielkiej inwestycji wartej 2,5 miliarda złotych w Hucie Miedzi w...
Chełmska Górainwestycja
Pokaż inwestycję
Chełmska Góra
Koszalin, Tytusa Chałubińskiego
Rusza budowa pierwszego osiedla z mieszkaniami na wynajem w Elblągu [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Rusza budowa pierwszego osiedla z mieszkaniami na wynajem w Elblągu [WIZUALIZACJE]
Rusza budowa 148 mieszkań na wynajem przy ul. Legionów w Elblągu. Generalnym wykonawcą osiedla jest firma Pekabex BET, która zrealizuje je z prefabrykatów. Zgodnie z zawartą umową roboty budowlane mają potrwać 21 miesięcy.
Będą kolejne mieszkania TBS-ów w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
Będą kolejne mieszkania TBS-ów w Warszawie
Jest już wykonawca ekoinwestycji mieszkaniowej w Wawrze, gdzie powstanie 66 miejskich lokali na wynajem w ramach Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Spółki miejskie TBS realizują nowe inwestycje, w których powstanie około 1400 lokali.
Deweloperzy wstrzymali budowy w Polsce?artykuł
Pokaż artykuł
Deweloperzy wstrzymali budowy w Polsce?
Nieco ponad 7 tys. Budowę tylu nowych mieszkań rozpoczęli w październiku deweloperzy. To kolejny miesiąc z rzędu, kiedy ten wskaźnik spada. W sumie od początku roku deweloperzy rozpoczęli budowę 100 tys. nowych lokali. To prawie 1/3 mniej niż jeszcze rok wcześniej. Taki stan rzeczy może być jednak dobrą informacją dla osób inwestujących w nieruchomości.
Zaprezentowano koncepcję nowego stadionu Ruchu Chorzów [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Zaprezentowano koncepcję nowego stadionu Ruchu Chorzów [FILM+WIZUALIZACJE]
W Chorzowskim Centrum Kultury 15 grudnia odbyła się konferencja prasowa, podczas której zaprezentowano koncepcję budowy nowego stadionu przy ul. Cichej. Na początek nowego roku planowane jest rozpisanie przetargu w systemie „zaprojektuj i wybuduj”.
REKLAMA